ברזנט כאמצעי יעיל ונוח להגנה מפני נזקי אקלים

ברזנט הינו יריעת איטום חזקה וגמישה, אשר עשויה מחומר גס ועבה העמיד בפני חדירת מים, קרני שמש ולעיתים גם בפני בעירה. כמו כן, יריעת הברזנט הינה קלת משקל ועמידה בפני קריעה.

הברזנט יכול להיות עשוי מכמה חומרים: הוא יכול להיות טקסטיל אשר מצופה בחומר אטימה או חומר העשוי מפלסטיק כמו פוליאתילן. הברזנטים המודרניים הינם זולים יותר ועשויים מפוליפרופילן. בנוסף, ברזנטים יכולים להיות עשויים גם מ-p.v.c ומבדי דרלון.

לברזנטים ישנם שימושים מרובים, הכוללים לרוב מתן מחסה והגנה לאנשים ולאובייקטים מפני פגעי הסביבה ומזג האוויר כמו גשמים, רוחות, חום, קור, קרינת השמש וכד’. כמו כן, הברזנטים משמשים גם בתור יריעות לצורך ציור, ככיסויים לסוכות, כחומר לכיסוי מזרנים וגם לייצור תיקים העמידים בפני חדירת מים.

סוגי ברזנטים וייעודיהם:

יריעות ברזנט מיועדות לשימוש למגוון צרכים בענפים שונים במשק ביניהם: ענף המלונאות, ענף החקלאות, ענף התברואה, ענף המסעדות, ענף הרפואה, ענף הפרסום, ענף האירועים וענף התחבורה וכן גם לפעילויות במרכזי בילוי וספורט כגון בריכות שחייה, חופי הים, מגרשי טניס וכדומה.

ברזנטים בענף המלונאות:

בבתי המלון נעשה שימוש בברזנטים לצורך כיסוי מעברים חשופים בין שני מבנים (בדרך כלל בריכות) ועל ידי כך מניעת חדירה של שמש, אוויר וגשם. לעתים נעשה שימוש בברזנטים גם לצורך קירוי הבריכות בבתי המלון.

ברזנטים בענף האירועים

באירועים פרטיים, הנערכים ללא קירוי (במרחב הפתוח), יש צורך לעשות שימוש באוהלי ברזנט בעיקר בעונת החורף. באירועים הנערכים בחוף, בעונת הקיץ, נעשה שימוש בברזנט הנתמך בעמודים והמשמש כרשת צל עם מסנן קרינה u.v, כדי שהחוגגים באירוע לא יסונוורו ולא ייפגעו מהקרינה של השמש.

ברזנטים בחופי הים:

בחופים נעשה שימוש בשמשיות מברזנט לצורך הצללה, ובכיסאות עם משענת מברזנט הנועד למניעת חדירת מים לכיסא ולניקוי מהיר ויעיל של הכיסא מהחול המצבטר עליו.

ברזנטים בענף המסעדות:

המסעדות עושות שימוש בסוככי ברזנט קבועים, אשר בדרך כלל מודפס עליהם שם המסעדה והם לרוב משמשים על מנת לספק צל כנגד השמש ומחסה מפני הגשם ליושבי המסעדה.

ברזנטים בענף התחבורה:

לצורך נוחות ובטחון השימוש ברכב הקלנועית, מתקינים עליו ברזנטים אשר נועדו בעיקר כדי למנוע חדירת גשם ושמש; ברזנטים המותקנים על טנדרים מיועדים בדרך כלל להעברת חיות משק בבטחה. הברזנטים מגנים על החיות שבתוך הטנדר מפני הגשם, השמש והרוח; כיסויי הברזנטים המותקנים על משאיות מיועדים להגנה על הסחורה שבתוך המשאית ממפגעי הסביבה; לכלי השייט ישנם ברזנטים המתפקדים כמפרשים לסירות מפרש המיועדות לשייט בשעות הפנאי, לפעילויות חינוכיות ולתחרויות ספורט; כיסויי ברזנט, מיועדים גם לכיסוי סירות ואופנועי ים לצורך הגנה מפני השמש; כמו כן, ברזנטים משמשים גם כסככות של חניות, לצורך הצללת הרכבים וחסימת הגשמים.

ברזנטים בבריכות שחייה:

כיסוי ברזנט לבריכות שחייה מונע מהמים של הבריכה להתאדות וכן שומר על חומה של הבריכה. על כן, שיטת כיסוי הבריכות היא חסכונית כי היא חוסכת את עבודת מילוי הבריכה ואת חימומה.

ברזנטים בענף החקלאות:

בענף זה נעשה שימוש בכיסויי ברזנט לרוב בחממות הפרוסות ברחבי הארץ לצורך הצללה. בנוסף נעשה שימוש בכיסויי ברזנט לצורך הצללת אורוות לסוסים.

ברזנט בענף התברואה:

כדי להטמין את הפסולת באתרים המיועדים לכך, יש צורך להכין את הקרקע עם הברזנט ועליו יש לשים את הפסולת כדי למנוע את חלחול נוזל הפסולת אל מי התהום ואת זיהומם.

ברזנט בפעילויות לילדים:

מתקני שעשועים לילדים העשויים מברזנט נקראים מתקנים מתנפחים, וניתן למצוא אותם במגוון גדלים צבעים וצורות. לצורך הקמת מתקנים אלה נדרש השימוש במפוח.

ברזנט בענף הפרסום:

פעמים רבות נעשה בברזנטים שימוש למטרות שיווקיות, וזאת לצורך פרסום חברות מסחריות. ברזנטים אלה משמשים כמתקנים מתנפחים לצורך פרסום וקידום מכירות של מותגים הנותנים חסות לאירועים. כמו כן, ישנם גם וילונות מברזנט ייחודיות להתקנה על משאיות אשר עליהם מודפסות פרסומות המפרסמות את החברה.

ברזנט בענף הרפואה:

ציוד ומכשור רפואי דורש סטריליזציה מאוד גבוהה, ולשם כך ישנם ברזנטים מיוחדים המכסים את העגלות המעבירות את הציוד הרפואי ממקום למקום.

לסיכום

יריעות ברזנט הינן פשוטות להתקנה, קלות לשטיפה, יכולות להגיע במגוון צבעים ונוחות לשימוש, לאחסון ולתפירה. רוב יריעות הברזנט הינן רב פעמיות, היות והן עמידות בפני מים, חום וקור ומכאן ניתן לעשות בהן שימוש לטווח ארוך. ברזנטים ניתנים להזמנה בכל הצורות, הגדלים והצבעים בהתאם לדרישות הלקוח. יתר על כן, ישנן מתפרות המתמחות בהתאמה אישית של יריעות הברזנטים על פי מידות ובאופן מדויק לדרישת הלקוח, כאשר עבודה זו מתבצעת באמצעות שימוש במכונות תפירה ייחודיות.